Akcja impregnacja :)

Dawno już tego nie było. Po pierwsze czarnych chodników, po drugie moich top ten, czyli czegoś, co mogę śmiało polecić.

Impregnat – niezastąpiony dla Waszych butów, o ile jeszcze nie przekonałyście się (bo facetom potrzeba chyba kilku lat świetlnych;) do kaloszy.

Sprawdzony, może nie na własnej skórze, ale na tej na butach.

Impregnat wodoodporny firmy ALIVIO 400ml duży

Oto kilka najważniejszych informacji z ulotki:

Bezbarwny preparat w sprayu, który zapewnia obuwiu i odzieży ochronę przed przenikaniem wilgoci, zabrudzeniami i tłustymi plamami. Nadaje się do zamszu, nubuku, skóry gładkiej naturalnej i syntetycznej oraz tekstyliów. Zalecany do obuwia i odzieży z membraną klimatyczną (np. Gore-Tex, Sympa-Tex, By-Tex.). Nie zmienia naturalnego koloru. Nie blokuje przewiewności i elastyczności skóry.

Łatwy w aplikacji. Zawartość netto: 400 ml 

Najważniejsze:

  • psikać z dala i oszczędnie, na wysuszone i czyste buty
  • nowe buty popsikać od razu po zakupie 
  • ponawiać psikanie co jakiś czas, zawsze stosując przy tym kropkę/radę pierwszą
  • gdy już zrobią się plamy, bo niestety tak może się zdarzyć, przecierajcie buty wacikiem zamoczonym w kąpieli wodnej z dodatkiem octu lub użyjcie pianki do mycia butów – pomogą. 

A gdy już przemoczycie buty, zaimpregnować trzeba dopiero po dokładnym oczyszczeniu i wysuszeniu. I tu rada, jak usunąc sól z butów, która wychodzi jako białe plamy:

  • przecierajcie buty wacikiem zamoczonym w kąpieli wodnej z dodatkiem octu lub użyjcie pianki do mycia butów – pomogą; czasami trzeba powtórzyć te czynności kilkukrotnie, aż cała sól „nie wyjdzie z buta”. Pomocna jest też skórka z chleba, którą trzeba przecierać buty.

Impregnatów na rynku jest mnóstwo. Pomagają, ale w pewnym stopniu. Fajnie, że woda spływa z buta, który po użyciu impregnatu jest śliski, a nie chłonie jak gąbka. I mniej się brudzi :) Nie kupujcie najtańszych impregnatów. Bardzo drogie? nie wiem, nie mam zdania, bo nie miałam takich. Jednak najlepszym izolatorem wody jest guma – polecam więc kalosze! W nich możecie sobie urządzać kąpiele i wodne i błotne :) 

 

elikshoe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *